Kullanım Koşulları

Son güncellenme: 21/06/2023

efbiem.com sitesine erişiminiz tamamen bu sözleşmeyi kabulünüze ve bu sözleşme ile belirlenen şartlara uymanıza bağlıdır. Şayet bu sözleşmede yazan herhangi bir koşulu kabul etmiyorsanız, lütfen siteye erişiminizi sonlandırınız. Siteye erişiminizi sürdürdüğünüz takdirde, koşulsuz ve kısıtlamasız olarak, işbu sözleşme metninin tamamını kabul ettiğinizin, tarafımızca varsayılacağını lütfen unutmayınız.

https://efbiem.com web sitesi Efbiem LLC tarafından yönetilmekte olup, bundan sonra SİTE olarak anılacaktır. İşbu siteye ilişkin Kullanım Koşulları, yayınlanmakla yürürlüğe girer. Değişiklik yapma hakkı, tek taraflı olarak SİTE’ye aittir ve SİTE üzerinden güncel olarak paylaşılacak olan bu değişiklikleri, tüm kullanıcılarımız baştan kabul etmiş sayılır.

Gizlilik

Gizlilik, ayrı bir sayfada, kişisel verilerinizin tarafımızca işlenmesinin esaslarını düzenlemek üzere mevcuttur. SİTE’yi kullandığınız takdirde, bu verilerin işlenmesinin gizlilik politikasına uygun olarak gerçekleştiğini kabul edersiniz.

Hizmet Kapsamı

Efbiem LLC olarak, sunacağımız hizmetlerin kapsamını ve niteliğini, yasalar çerçevesinde belirlemekte tamamen serbest olup; hizmetlere ilişkin yapacağımız değişiklikler, SİTE’de yayınlanmakla yürürlüğe girmiş sayılacaktır.

Telif Hakları

SİTE’de yayınlanan tüm metin, kod, grafikler, logolar, resimler, ses dosyaları ve kullanılan yazılımın sahibi (bundan böyle ve daha sonra “içerik” olarak anılacaktır) Şirket Adı olup, tüm hakları saklıdır. Yazılı izin olmaksızın site içeriğinin çoğaltılması veya kopyalanması kesinlikle yasaktır.

Genel Hükümler

 • Kullanıcıların tamamı, SİTE’yi yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla kullanacaklarını ve üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. SİTE dâhilinde yaptıkları işlem ve eylemlerindeki, hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. İşbu iş ve eylemler sebebiyle, üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı SİTE’nin doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.
 • SİTE’de mevcut bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız. Lakin gösterdiğimiz çabaya rağmen, bu bilgiler, fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir, birtakım farklılıklar olabilir. Bu sebeple, site içerisinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ile ilgili tarafımızca, açık veya zımni, herhangi bir garanti verilmemekte, hiçbir taahhütte bulunulmamaktadır.
 • SİTE’de üçüncü şahıslar tarafından işletilen ve içerikleri tarafımızca bilinmeyen diğer web sitelerine, uygulamalara ve platformlara köprüler (hyperlink) bulunabilir. SİTE, işlevsellik yalnızca bu sitelere ulaşımı sağlamakta olup, içerikleri ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz.
 • SİTE’yi virüslerden temizlenmiş tutmak konusunda elimizden geleni yapsak da, virüslerin tamamen bulunmadığı garantisini vermemekteyiz. Bu nedenle veri indirirken, virüslere karşı gerekli önlemi almak, kullanıcıların sorumluluğundadır. Virüs vb. kötü amaçlı programlar, kodlar veya materyallerin sebep olabileceği zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmemekteyiz.
 • SİTE’de sunulan hizmetlerde, kusur veya hata olmayacağına ya da kesintisiz hizmet verileceğine dair garanti vermemekteyiz. SİTE’ye ve sitenin hizmetlerine veya herhangi bir bölümüne olan erişiminizi önceden bildirmeksizin herhangi bir zamanda sonlandırabiliriz.
 • Sitemizde üyelerimizin paylaştığı tüm kendi şirketlerine ait sorumluluklar (ürün bilgileri, şirket bilgileri vb.) sorumluluğu tamamen kendilerine aittir.
 • Diğer platformlarla ve/veya pazaryeri entegrasyonlarından kaynaklanbilecek sorumluluklar kullandığımız entegrasyon sistemlerini bağlı tutar Odoo firmasının entegrasyonunu kullanmaktayız.
 • Efbiem Warehouse adi gecen herhangi bir label, urun etiketi veya sistemimize uye olan saticilarimizin pazaryeri hesaplarinin adres bolumunde gorunen adi ve adresi yine sistemimize uye olan saticilarin urunlerini amerika sinirlari icierisinde onlar adina depolama ve amerika sinirlari icerisinde kargolama sorumlulugunu gerceklestirir.
 • Urunlerin sebep olabilecegi durumlarla alakali sorumluluk sistemizie uye olan saticilarin kendilerine aittir. Efbiem firmasi herhangi bir urun urunun dogurabilecegi zarar ve herhangi bir riskli durumda sorumlu degildir. Sorumluluk pazaryerlerinde amerika icin satis yapan saticilardir.
 • Efbiem herturlu depoda barindirilan urunun veya urunlerin hic bir sebep gostermeksizin depodan USA icierisinde herhangi bir aliciya /musteriye kargolamasini durdurabilir veya depolama surecini sona erdirebilir
 • Efbiem tarafindan depolama sureci sona eren urun sahibinin baska bir depoya mallarinin gondermesi sonucu cikcak kargolama maliyeti tamamen kendi sorumlulugundadir. Efbiem bu senrayoda kargolama sureci icin fiyatlarimiz bolumunde gorulen kolileme ucretini ek olarak alir.
 • Insan sagligi icin tehdit olusturabilecek ve diger depolardan bu veya benzeri riskler nedeniyle barindirilmasi durdulumus urunler efbiem tarafindan kargolanmaz veya barindirilamaz
 • Barindirilmasi sona erdirilmis urunler icin depoda bekleme sureci 30 gundur 30 gunu asan urunler icin imha sureci baslatilir.
 • EFBIEM den kargolanan tum urunler tamamen saticilarin kendi sorumluluklarindadir EFBIEM sadece ara depo ve kargo hizmeti vermektedir. Urunlerden EFBIEM firmasi meshul degildir.

Depolama Süresi Fiyatlandırma Koşulları

 • Depomuzda tutulan ürünlerin depolama süresi 6 ayı aştığında, her 6 ayda bir qubic fiyatına %10 ek ücret alınır.
 • Ek ücret, depolama süresinin sonunda fatura edilir ve ödeme süresi 15 gün olarak belirlenir.
 • Ödeme yapılmadığı takdirde, depolama süresi sona eren ürünlerin depolama hizmeti sonlandırılır. Ürünler için imha süreci başlatılır.

Depolama Alanı Satın Alma Ve İmha

 • Abonelik dışında aylık depolama alanı satın alan müşterilerin, depolama alanlarını 30 gün süreyle kullanma hakkı vardır.
 • 30 gün sonunda yenileme ve/veya ödeme yapmayan müşterilerin depolama alanlarındaki ürünler, imha bedeli karşılığında imha edilir.
 • İmha bedeli, müşterinin efbiem bakiyesinden düşülür eğer bakiye yeterli değilse eksi bakiye olarak sisteme yansıtılır.
 • Depomuza onayimiz olmadan herhangi bir urun gonderilmesi durumunda urun 1 hafta sure ile tutulur gonderici kisi/firma bizimle iletisime gecmez ise 1 hafta sonunda urunler imha edilir.